Portakallı Panna Cotta tarifimizden hemen sonra yine sevdiklerinizi çok şaşırtacağınız bir tarif paylaşmak istedim sevgili hanımlar. Kendi çikolatamızı bundan böyle kendimiz yapacağız. Hem de kahve aromalı ve çok lezzetli. En güzel tatlı tariflerini, önceden denenmiş güvenilir tarifleri ve kolay hazırlanan pratik tarifleri bulmak için en doğru adrestesiniz. Gönül rahatlığıyla deneyecek ve asla pişman olmayacaksınız. Evde kahveli çikolatalarınızı sevdiklerinize ikram ederken de kendinizle gurur duyacaksınız. Şimdiden hepinize kolay gelsin ve de afiyet olsun…

 

Kahveli Çikolata Tarifi İçin Malzemeler

  • 100 gram bitter çikolata
  • 100 gram beyaz çikolata
  • 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi

Kahveli Çikolata Tarifi Yapılışı

“Kevser’in Mutfağı”ndan uyarlamadır tarifim. Özellikle kahvelerin yanına çok yakışacağını düşünüyorum. Bu ölçülerden 6 tane çikolatam oldu. Öncelikle bitter çikolatayı ben mari usulü eritiyoruz. Silikon kalıplara birer tatlı kaşığı çikolata döküyoruz. Fırça yardımı ile kalıbın her yerine sürüyoruz. Kalıbı dondurucuya koyup 3 dakika sonra çıkarıyoruz. İkinci kat bitter çikolatayı sürüyoruz. Dondurucuya koyuyoruz. O sırada beyaz çikolatayı ben mari usulü eritiyoruz. İçine 1 tatlı kaşığı Türk kahvesini koyup karıştırıyoruz. Kalıbı dondurucudan çıkarıp kaşık yardımıyla kahveli beyaz çikolatayı tüm kalıplara eşit şekilde paylaştırıyoruz. Bitter çikolata için üzerinde boşluk kalacak. Unutmayalım. Boşluklara kalan bitter çikolatayı kaşık yardımı ile döküp yayıyoruz. Kalıbı dondurucuya koyup 15 dakika bekliyoruz. Sürenin sonunda çikolataları kalıptan çıkarıp kapalı bir kapta buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Afiyet olsun.

Not: Bitter çikolatanın üçte birini kalıba birinci kat çikolatayı sürmek için, üçte birini ikinci kat için, üçte birini ise en son üzerini kapatmak için kullanın.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir